W dniu 22 marca 2024 zorganizowano w naszej szkole tzw. ,,Dzień Bezpieczeństwa”, którego celem było przygotowanie całej społeczności szkolnej do prawidłowego i skutecznego postępowania w sytuacjach zaistnienia takich zagrożeń jak wtargnięcie do szkoły osoby z niebezpiecznym narzędziem, obecność ładunku wybuchowego, substancji chemicznej/ biologicznej czy sytuacje zagrażające życiu związane z agresją rówieśniczą. W działaniach praktycznych wzięli udział wszyscy uczniowie. Wspólnie z dyrektorem, nauczycielami i pracownikami szkoły trenowali następujące procedury:
- ewakuacja w trakcie lekcji
- ewakuacja w trakcie przerwy
- azyl w trakcie lekcji
- azyl w trakcie przerwy
Szkolenie pozwoliło na przygotowanie całej społeczności szkolnej w zakresie postępowania w sytuacjach zaistnienia najbardziej prawdopodobnych zagrożeń. Podczas szkolenia wykorzystano sprawdzone procedury bezpieczeństwa – tzw. System 2-12. które pozwalają w ciągu kilku godzin, w sposób bezstresowy, nauczyć się prostych, sprawdzonych algorytmów postępowania. Nad prawidłowością przeprowadzonych procedur czuwał płk. Krzysztof Danielewicz, którego spokój, profesjonalizm udzielił całej kadrze szkolnej. Miało to przełożenie na dyscyplinę oraz powagę uczniów- dzieci biorących udział w akcji.
14 marca 2024 r. w SP Kwieciszewo odbyła się II edycja gminnego konkursu matematyczno-plastycznego „Niezastąpiona liczba Pi”. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VII Weronika Haręcka. Dziękujemy za udział w konkursie:)
XXIV edycja "GÓRA GROSZA" w ZSP Padniewo zakończona. Uczniowie klas 1-7 szkoły podstawowej zebrali łącznie 16355 monet o różnych nominałach na łączną sumę 437,26 zł.
Akcję charytatywną przeprowadził w naszej placówce oświatowej Samorząd Uczniowski pod kierunkiem opiekuna p. Marcina Frydrychowskiego.
7 lutego 2024 roku odbyła się wycieczka szkolna do miejscowości Rzgów koło Łodzi. Punktem docelowym wyjazdu była Mandoria - Miasto Przygód — Największy całoroczny park rozrywki w Polsce. Znajduje się tam moc atrakcji pod jednym dachem. Kolejki górskie, wielkie karuzele, zjeżdżalnie i inne atrakcje. Wszystko w jednym miejscu. Mnóstwo atrakcji. Restauracje i kawiarnia.
W wycieczce uczestniczyli uczniowie klas V-VII. Celem wyjazdu było wspólne spędzenie czasu wolnego, integracja klas oraz kształtowanie postaw prospołecznych przez stworzenie możliwości korzystania z aktywnego wypoczynku i edukacji.
Moc atrakcji w parku rozrywki spowodował, że czas w Mandorii szybko minął. Dodatkowo uczestnicy wyjazdu wzięli udział w warsztatcie edukacyjnym - historia pieniądza.
W drodze powrotnej dzieci zmęczone ale zadowolone zjadły ciepły posiłek w restauracji MC Donalds.
Kierownikiem wycieczki był p. Marcin Frydrychowski. Opiekunami: p. Anna Krasicka i p. Małgorzata Krzyżan.
6 lutego w Zespole Szkół w Mogilnie odbyły się zawody sportowe "Sprawny Miś - 2024". Ścigaliśmy się z reprezentacjami pięciu szkół.Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim zawodnikom. Zajęliśmy ostatecznie VI miejsce. Trzeba umieć przegrywać i zbierać kolejne sportowe doświadczenie. Przy okazji chcielibyśmy podziękować naszej Pani Dyrektor oraz Radzie Rodziców za przepiękne stroje sportowe. Dziękujemy Organizatorom za zaproszenie, ciekawe konkurencje, sportową atmosferę i przepięknego Misia na pamiątkę.
Przypominamy o numerach telefonów do instytucji wspierających dzieci oraz informacji dotyczących możliwości szukania wsparcia i pomocy w trudnych sytuacjach:
1 stycznia 2024 r. o godz. 14.00 przy pomniku ku czci Powstańców Wielkopolskich na rynku w Wylatowie odbyły się uroczystości z okazji 105. rocznicy wyzwolenia Mogilna. Podczas tego wydarzenia patriotycznego odczytano rys historyczny, odbyła się modlitwa w intencji poległych, zaprezentowano program artystyczny przedstawiony przez uczniów SP im. Jana Kochanowskiego w Wylatowie oraz złożono wiązanki kwiatów oraz zapalono znicze przez delegacje szkół, władz i instytucji samorządowych. W uroczystości wziął udział poczet sztandarowy z naszej szkoły w składzie: Kacper Proch, Zuzanna Gawron i Julita Urbańska. Opiekunem grupy była Pani Agnieszka Rogowska. Dziękujemy za piękne reprezentowanie naszej placówki oraz patriotyczną postawę.
Szanowni Państwo Dyrektorzy Szkół,
POWIAT MOGILEŃSKI powierzył Stowarzyszeniu Sursum Corda ("w górę serca") realizację projektu w obszarze nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego i nieodpłatnej mediacji oraz edukacji prawnej.
Celem jest zapewnienie powszechnego dostępu do darmowej pomocy, świadczonej w wyznaczonych punktach przez prawników, doradców obywatelskich i mediatorów, wsparcie mieszkańców (w tym młodzieży) w radzeniu sobie z różnymi trudnymi sytuacjami życiowymi i formalnymi, a także podniesienie świadomości prawnej i obywatelskiej poprzez różnorodne działania edukacyjne.
W ramach działań edukacyjnych przekazujemy Państwu NIEODPŁATNIE następujące materiały:
- apteczka PRAWNA dla rodziców, pt.: „ROZWÓD/SEPARACJA RODZICÓW, A OPIEKA NAD DZIECKIEM” (z opcją wydruku).
- z prośbą o ich rozesłanie za pośrednictwem e-dziennika do uczniów/rodziców, jak i zamieszczenie na stronie internetowej szkoły, czy też na profilu szkoły na Facebooku. Mamy nadzieję, że będą pomocnym narzędziem dla młodzieży i rodziców.
Szczegółowe informacje o zakresie i zasadach korzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego znajdą Państwo na dedykowanej dla Powiatu podstronie internetowej.
—
Z poważaniem,
Zespół ds. obsługi punktów Nieodpłatnej Pomocy Prawnej oraz Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego
Stowarzyszenie SURSUM CORDA (łac. „w górę serca”)
ul. Lwowska 11 | 33-300 Nowy Sącz
tel. 18 44 11 994 (pon.-pt. 8.00-16.00)
pomoc-prawna@sc.org.pl
www.pomocprawna.sc.org.pl
Polubmy się! www.fb.com/pomocprawna.sursumcorda
Moje 1,5% wspiera Sursum Corda - KRS 00000 20382
Instytut Książki rozpoczął kolejną edycję kampanii "Mała Książka - wielki człowiek", której celem jest promocja czytelnictwa. Przeznaczona jest ona głównie dla najmłodszych uczniów, którzy zaczynają naukę w szkole podstawowej. W tym celu klasa I otrzymała dzisiaj w bibliotece szkolnej specjalne Wyprawki Czytelnicze.
Projekt jest bezpłatny. Zachęcamy rodziców, dziadków i rodzeństwo do wspólnego czytania, aby zachęcić dzieci do lektury książek. Dzięki Państwa zaangażowaniu i współpracy miłość do literatury będzie towarzyszyć uczniom na co dzień:)
30 listopada 2023 rok odbyły się Powiatowe Mistrzostwa w Pływaniu. W Igrzyskach Dzieci naszą szkołę reprezentowali: Anna Szczepaniak. Alicja Kąkolewska, Zofia Kucharska, Zuzanna Gawron, Julita Urbańska, Julia Szałkowska, Fabian Zieliński,Filip Nowakowski, Michał Andrzejewski, Kacper Proch, Norbert Menclewicz. Ścigaliśmy się na dystansie 25m w stylu grzbietowym i dowolnym. Wystawiliśmy również sztafetę dziewcząt i chłopców. Wszyscy daliśmy z siebie maksimum. A teraz wyniki!
Fabian Zieliński kl.IV - II miejsce w stylu dowolnym 🏊♂️🥈💪
Michał Andrzejewski ml.VI - III miejsce w stylu grzbietowym 🏊♂️🥉💪
Sztafeta chłopaków 6 x 25m - II miejsce 🥈💪🏊♂️
Sztafeta dziewcząt 6x25m - IV miejsce 🏊♀️🏆💪
Jesteś bardzo zadowoleni i szczęśliwi, cieszymy się, że byliśmy na tych zawodach. Gratulujemy wszystkim zawodnikom! 👏💪🧜♂️🧜♀️
Dziękujemy Rodzicom za kibicowanie 👏
20 listopada 2023 roku był w SP Padniewo "Dniem Patrona". Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował konkursy oraz przedstawienie związane z Ignacym Janem Paderewskim. Na początku klasy IV-VII przystąpiły do rywalizacji w konkursie wiedzy o patronie. Zadania różnego typu wymagały od uczestników zmagań logicznego myślenia. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami.
Później odbył się uroczysty apel, podczas którego program artystyczny przedstawili wybrani przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z klas III-VII. W bardzo nastrojowej i klimatycznej atmosferze młodzi artyści czytali wybrane fragmenty książek o patronie. Dodatkowo treść czytanych pozycji została wzbogacona zdjęciami i ilustracjami wyświetlanymi na dużym ekranie telewizora. Kolejnym atutem spektaklu była wspaniała dekoracja, wzbogacona przez różnego rodzaju rekwizyty takie jak lampiony, świece itp. Literatura zaprezentowana podczas apelu została zakupiona z Programu Czytelniczego 2.0, w którym bierze udział nasza placówka oświatowa. Przedstawienie okazało się wielkim sukcesem. Uczniowie zaprezentowali się pięknie i zasłużyli na pochwały.
Kolejnym punktem "Dnia Patrona" były konkursy wiedzy o I.J. Paderewskim, tym razem dla klas I-III. Podobnie jak w przypadku klas starszych, uczniowie wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami.
Gościem specjalnym podczas "Dnia Patrona" w SP Padniewo byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Polskich Noblistów z Gniezna. Mieli oni okazję wziąźć udział w różnych zadaniach i konkursach dotyczących I.J. Paderewskiego. Uczniowie z Gniezna mile spędzili w naszej szkole czas. Na pamiątkę otrzymali przygotowane dla nich gadżety związane z naszą szkołą.
Uczniowie z Padniewa podczas "Dnia Patrona" mieli także okazję zaprezentować swoje zdolności plastyczne. Wykonali oni portrety I.J. Paderewskiego dowolną techniką. Dzięki temu powstały oryginalne i ciekawe kompozycje plastyczne.
Koordynatorem całości był opiekun SU, pan Marcin Frydrychowski.
20.11.2023 r., w ramach autorskiego projektu pt. „I. J. Paderewski – nasz Mistrz” klasę 3-cią odwiedzili rówieśnicy z wychowawczynią p. Martą Skrobałą oraz p. Agnieszką Puszczykowską – Glapa v-ce dyrektor zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 10 im. Noblistów Polskich z Gniezna. Goście, wraz z całą społecznością naszej szkoły, uczestniczyli w obchodach Dnia Patrona. Głównym celem projektu jest długofalowa współpraca między szkołami, która będzie integrować zespoły klasowe, dodatkowo rozbudzając zainteresowania historyczne. W ramach tego przedsięwzięcia uczniowie mieli do wykonania zadania związane z życiem I. J. Paderewskiego. Przygotowany program skierowany był na rozbudzenie wrażliwości na piękno muzyki kompozytora i dostrzeżenie jej ponadczasowych wartości artystycznych, ale też kształtowanie w młodzieży takich wartości jak wolność i patriotyzm.
Autorką projektu jest p. Karina Wojtczak przy współpracy z p. Agnieszką Rogowską i p. Marcinem Frydrychowskim.
11 listopada 2023 roku odbyły się w Mogilnie uroczystości z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. O godzinie 10:00 odbyła się msza święta w kościele św. Jana Apostoła z udziałem mogileńskiej orkiestry i pocztów sztandarowych. Po nabożeństwie nastąpiło przejście pod pomnik, znajdujący się przy ulicy Powstańców Wielkopolskich, upamiętniający Polaków rozstrzelanych na polach świerkówieckich. Zgodnie z programem uroczystości odbyły się: rys historyczny, modlitwa za walczących o wolność, złożenie kwiatów oraz zapalenie zniczy. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Kacper Proch, Zuzanna Gawron, Julita Urbańska i Julita Nowakowska. Opiekunami grupy byli pani Patrycja Jagodzińska i pan Michał Sieracki.
Serdecznie zapraszamy na zebranie Rodziców/ prawnych opiekunów
które odbędzie się dnia 07. 11. 2023 (wtorek), w naszej szkole.
Klasy 1-3, godz. 17.00- spotkanie z wychowawcą
Klasy 4- 7, godz. 17.30- spotkanie z wychowawcą
Klasy 1- 7 , godz. 18.00-19.00 - spotkania indywidualne z nauczycielami nauczających różnych przedmiotów.
Każda ze szkół gminy Mogilno opiekuje się Miejscem Pamięci Narodowej zlokalizowanym w jej pobliżu. Przy okazji świąt państwowych lub uroczystości lokalnych miejsca te są porządkowane, pojawiają się kwiaty i znicze. W lesie Babskim, przy drodze powiatowej z Padniewka do Wieńca znajduje się obelisk upamiętniający poległych w latach 1939-45. Miejscem tym opiekują się uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Padniewie. Również na dzień 1 listopada miejsce to zostało uporządkowane, zostały zapalone znicze i postawiono kwiaty. Jest to miejsce upamiętniające śmierć ośmiu obywateli naszej małej Ojczyzny. Również w Padniewku, we wrześniu 1939r. doszło do walk obronnych w obliczu ataku hitlerowskiego okupanta.
29 października 2023 r. uczniowie, naszej szkoły po raz pierwszy wzięli udział w akcji: ,,Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Wydarzenie było realizowane w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej ,,Cała Polska czyta dzieciom”.
Uczniowie czytali na korytarzu szkolnym, niektórzy uczniowie w salach lekcyjnych oraz w bibliotece i na świetlicy. Uczniowie młodszych klas głównie czytali baśnie i legendy z całego świata, starsi – ulubione czy aktualnie czytane książki. Przedszkolakom, Pierwszakom i Drugoklasistom wychowawcy głośno czytali legendy, bajki oraz baśnie.
Łącznie w akcji wzięło udział 159 uczniów. Cieszymy się, że staliśmy się częścią pomysłowego wydarzenia czytelniczego.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w tą piękną akcję:)
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025 jest kolejną edycją wieloletniego programu, nakierowanego na wzmocnienie czytelnictwa w Polsce oraz modernizację bibliotek. Główny cel programu – rozwój czytelnictwa w Polsce oraz wzmocnienie roli bibliotek publicznych – współtworzą cztery cele szczegółowe, z których każdy posiada odrębny priorytet.
Zgodnie z umową dotacji, szkoły i 1 przedszkole z Gminy Mogilno otrzymały dofinansowanie na zakup m.in. nowości wydawniczych do bibliotek szkolnych i wychowania przedszkolnego w wysokości 16.500,00 zł co stanowiło 80% całkowitego kosztu realizacji zadania. Pozostałe ponad 20% stanowił wkład własny w wysokości 4.911,08 zł. Całkowita wysokość zadania to 21.411,08 zł.
W ramach programu zakupiono książki – nowości czytelnicze, a na realizację działań promujących czytelnictwo wśród młodzieży i dzieci zakupiono bloki, brystole, pisaki, kredki itp. Natomiast na zakup elementów wyposażenia do bibliotek zakupiono laptop, biurka, szafki, regały i krzesła obrotowe.
Naszej placówce również udzielono wsparcia finansowego w 2023r. w ramach „Narodowego programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2005” Priorytet 3
Nazwa placówki wychowania przedszkolnego, szkoły, biblioteki pedagogicznej
Przedszkole w Padniewie
Przeznaczenie środków
1.zakup książek – 2 812,50 zł
2.realizacja działań prom. czytel.- 317,28 zł
Koszt całkowity w zł
3 129,78zł
Kwota wnioskowana z Priorytetu 3 w zł
2 500,00 zł
Finansowy wkład własny w zł (min. 20 % kosztów z pozycji 18)
629,78 zł.
Nazwa placówki wychowania przedszkolnego, szkoły, biblioteki pedagogicznej
Szkoła Podstawowa w Padniewie
Przeznaczenie środków
1.zakup książek – 3.277,00 zł
2.zakup elem. wyposaż. biblioteki – 1 616,30 zł
3.realizacja działań prom. czytel.- 150,00 zł
Koszt całkowity w zł
5 043,30 zł
Kwota wnioskowana z Priorytetu 3 w zł
4 000,00 zł
Finansowy wkład własny w zł (min. 20 % kosztów z pozycji 18)
1 043,30 zł
Uczniowie klas I-VII włączyli się w zbiórkę karmy i innych potrzebnych akcesoriów dla psów i kotów z okazji akcji charytatywnej "Październik - miesiącem dobroci dla zwierząt". Za okazane dobre serce uczniowie ZSP Padniewo otrzymali podziękowanie od Stowarzyszenia "Mogilno dla Zwierząt" i zostali mianowani wolontariuszami oraz PRAWDZIWYMI PRZYJACIÓŁMI ZWIERZĄT:)